ICK Group > Інжинірингова група > Пелети із відходів деревини

Деревні паливні гранули (пелети) – це найбільш поширений вид гранульованого біопалива в силу поширеності сировини і можливості застосування даного виду палива, як в промислових масштабах, так і в приватному секторі.

Гранулювання в Україні

Підприємство по виробництву паливних гранул з відходів деревообробки (тирси, обапола, тріски, технічної вирізки дерев) підрозділяється на наступні виробничі ділянки:

І. Підготовча ділянка:

Сировиною для виробництва пелет можуть бути тирса, стружка, тріска, обрізки колод, горбиль, рейки, технічні дрова й інша неділова деревина. Від фракційного складу сировини, що поставляється залежить комплектація підготовчого ділянки. Правильна організація процесу підготовки сировини дозволяє знизити питомі витрати електроенергії на подрібнення.
На підготовчій стадії з потоку сировини видаляються механічні домішки: камені, пісок, металеві та інші включення. Завдяки цьому істотно збільшується ресурс зношуються машин, і, що найголовніше, забезпечується отримання готової продукції, що відповідає найвищим вимогам європейських стандартів.

ІІ. Сушильна ділянка:
Залежно від сезону заготівлі деревини і її виду, вологість сировини коливається в межах 35-60%. Така сировина непридатне для гранулювання, оскільки волога, що міститься в ньому, при гранулювання буде інтенсивно випаровуватися, перешкоджаючи «склеювання» окремих частинок. Оптимальна для гранулювання вологість сировини знаходиться в межах 10-12%, тому перед гранулювання деревину необхідно висушити до таких показників. Сушильна установка GRANTECH ™ є найбільш оптимальним варіантом, оскільки здатна висушити сировину з природної вологості до рівня, необхідного для гранулювання. Ця сушарка розроблена у вибухозахищеному виконанні, підвищує ступінь безпеки її експлуатації. Крім того, для підвищення надійності та ефективності роботи сушильного ділянки була розроблена принципово нова схема подачі палива, яка полягає в поверненні 15-20% висушеного матеріалу для спалювання в топці теплогенератора. Після висушування суха деревина проходить стадію остаточного подрібнення з доведенням фракції до необхідного розміру – 2 мм max.
ІІІ. Ділянка гранулювання:
Ця ділянка є «серцем» пеллетного виробництва, остаточної що визначає якість готової продукції стадією.
Суха подрібнена деревина пресується в гранули циліндричної форми з розмірами, чітко визначеними стандартами. Безпосередньо перед попаданням в камеру пресування подрібнену сировину обробляється сухою парою, що робить його більш податливим пресування і активізує міститься в деревині лігнін, робить готові гранули міцніше. Свіжі гранули містять надлишок вологи, мають температуру близько 80 ° С і дуже тендітні, тому їх направляють на наступну стадію – охолодження, де крім зниження температури до рівня температури навколишнього середовища, відбувається просушування гранул до рівня, визначеного стандартом. Після придбання гранулами твердості необхідно надати їм товарного вигляду, видаливши з їх маси дрібні частинки, що утворилися в процесі транспортування з технологічного циклу.

ІV. Ділянка фасування:

Залежно від сорту випускаються паливних гранул, їх місця призначення, а також транспортної інфраструктури підприємства фасування може здійснюватися в поліетиленові мішки по 15-25 кг і пакетуватися на піддони по 1 тонні або в м’які контейнери біг-бег 750-1200 кг. В окремих випадках, якщо підприємство розташоване поблизу морського чи річкового порту, або залізничної магістралі, відвантаження готової продукції споживачеві може здійснюватися насипом. Як правило, гранули першого сорту, для приватного сектора споживання, фасуються в маленькі мішки і, рідше в біг-беги; гранули для промислових споживачів фасуються в крупну тару (від 1 т), або відвантажуються насипом.

Для отримання докладної інформації по лініях гранулювання тирси зв’язуйтеся, будь ласка, з нашими менеджерами за телефонами: +38 (044) 451 02 31/32 або надішліть заявку із зазначенням контактного номера на e-mail: grantech@ick.ua і найближчим часом з Вами зв’яжеться наш менеджер.

image_print