ICK Group про результати семінару «Сучасні допоміжні засоби інтенсифікації технологічних процесів виробництва цукру»

Республіка Білорусь – лідер по масштабному розвитку підприємств цукрової промисловості відповідно до державної програми. Через це, не випадково місцем проведення цільового семінару «Сучасні допоміжні засоби інтенсифікації технологічних процесів виробництва цукру» традиційно обрано одне з кращих білоруських підприємств – «Скидельський цукровий завод».

Організаторами семінару виступили: ТОВ «ХімСервісГрупп» (м.Чернівці, Україна) і ТОВ «Хімсервіс груп» (м Гродно, Республіка Білорусь). Учасники семінару: керівники і фахівці компаній галузі цукрових заводів України, Республіки Білорусь, Республіки Молдова та Росії.

З коротким оглядом робіт підприємств цукрової промисловості Республіки Білорусь ознайомила Л.М. Фоміна: «Середньодобова продуктивність по переробці цукрових буряків зросла за період 2000-2015 р.р. в 2,5 рази. Випуск фасованого цукру в Республіці Білорусь за період 2010-2015 рр. виріс в 1,9 рази. У 2015 році білоруський цукор експортувався в 10 країн в обсязі 342,3 тис. тонн, з них 80% – до Росії. Державною програмою намічено подальший розвиток підприємств галузі: збільшення обсягу заготівлі і якості сировини, підвищення продуктивності заводів і скорочення тривалості переробки цукрових буряків до 105-110 діб».

Порівняльний аналіз роботи підприємств України, Білорусі та Росії запропонувала учасникам семінару завідуюча технологічним відділом і завідуюча аналітичної лабораторії ГК ICK Group Людмила Олександрівна Литвиновська і поділилася досвідом оцінки ефективності технологічних процесів у цукровій промисловості на підприємствах країн СНД. Учасників семінару зацікавив досвід єдиною аналітичної лабораторії на пострадянському просторі, для якої немає кордонів, а її послуги дуже затребувані і актуальні.

Щедро поділилися досвідом білоруські технологи: Ю.М. Трико – головний технолог ВАТ «Слуцький цукрорафінадний завод» – про декальцінаціі соку другої сатурації, Ю.А. Хмелінко – про результати практичного застосування допоміжних технологічних засобів ПрАТ «Лан».

Про сучасні аспекти захисту поверхні нагрівання випарних апаратів, засобах інтенсифікації очищення соків і транспортерно-мийної води із застосуванням флокулянтів розповів Л.А. Чорноус, заст.голови правління ПрАТ «Лан», технічний директор ТОВ «ХімСервісГрупп» (Україна).

З досвіду застосування допоміжних засобів для інтенсифікації виробничих процесів в залежності від якості буряка розповіла Е.Й. Трефілова, як головний технолог за роки своєї роботи на Скідельському цукровому комбінаті. Особливий інтерес учасників семінару був виявлений до засобів автоматизації та застосування он-лайн приладів при використанні реагентів, що визначають зміст СВ, лужність, вміст розчинних солей кальцію, сахарози в полупродуктах цукрового виробництва. Олена Йосипівна презентувала нову фірму ТОВ «Хімсервісгрупп» (Республіка Білорусь). Її багатий досвід технолога високого класу і керівника фірми ще довго буде затребуваний не тільки заводами Білорусії.

Багато корисного і цікавого дізналися слухачі в огляді піногасників і дезінфікуючих засобів, які використовуються у цукровій промисловості від хіміка ТОВ «ХімСервісГрупп» (Україна) С.В. Цибух.

Директор ТОВ «ХімСервісГрупп» (Україна) Є.І. Хелемендик розповів про обладнання та автоматичні станції для дозування реагентів.

Радо зустріли учасників семінару та ознайомили з роботою і перспективами рідного Скідельський заводу його фахівці, в знаменний день, коли колектив святкує 65 -річчя заводу.

image_print