ПрАТ «Первухінський цукровий завод» Автоматизація обліку виробництва

ПрАТ «Первухінський цукровий завод» за результатами сезону виробництва з переробки буряка врожаю 2016 року досяг високого коефіцієнта виробництва 86,8% і посів третє місце серед заводів України. Це результат злагодженої роботи колективу підприємства за всіма напрямами, професіоналізм і відповідальність фахівців.

Компанію ICR GROUP і Первухінський цукровий завод пов’язують давні надійні партнерські відносини. Щорічно перед початком сезону виробництва за результатами нашого комплексного аналізу сировини заводські технологи розробляють оптимальний режим його переробки, по аналізах вапнякового каменю оцінюють його придатність для цукрової промисловості та враховують особливості складу при очищенні соків. Ми із задоволенням неодноразово консультували фахівців сировинного відділу та заводу з питань оцінки технологічності сировини, необхідності визначення змісту альфаамінного азоту в сировині з приймання. Важливо розуміти, що 2/3 потенціалу підвищення рентабельності бурякоцукрового виробництва зосереджені в аграрному секторі. Прибуток господарства повинні визначати не зміст цукру в буряках, а її технологічність. Крига скресла, в 2017 році сировинну лабораторію оснастили спектрофотометром. Напрацювання бази даних дозволить заводчанам оптимізувати умови зберігання і переробки. А буряководам відкрити очі на те, що технологічну буряк вирощувати і переробляти взаємовигідно.

Важливим резервом збільшення виробництва цукру є зниження втрат цукру при зберіганні та переробці буряків. Аналіз цих факторів важливий з точки зору визначення завдань у вирішенні проблеми збільшення виходу цукру. Програми автоматичного обліку і контролю бурякоцукрового виробництва в свій час були розроблені УкрНДІЦП, але, на жаль, знайшли застосування тільки за кордоном, в тому числі в Білорусії. Єременок Тамара Петрівна – один з розробників, а в даний час – фахівець компанії ТОВ «Грантех Інжиніринг» на цій основі удосконалила ці програми, адаптувала їх до нових умов з урахуванням вимог єдиних форм «Документація технологічного контролю цукрового виробництва від приймання сировини до відвантаження готової продукції »- Київ-2011.

Удосконалена програма обліку для головного технолога вирішує наступні завдання:

  • автоматичний розрахунок журналу середньозважених величин;
  • розрахунок основних показників обліку (в тому числі втрат цукру в жомі), звіт цукрового заводу про використання сировини і виготовлення цукру;
  • розрахунок продуктів цеху кристалізації.

Програма дозволяє перетворити трудомістку роботу головного технолога по виконанню декадного обліку в щоденну практику і робить його роботу більш ефективною.

(На фотографіях технологи Первухінського сз і Єременок Т.П. -вивчення програми, в цеху сокоочищення і відвантаження готової продукції).

image_print